Istorija u Banjaluci: Borac odoleo grčkom velikanu i osvoji veliki bod!
Fudbaleri Borca iz Banjaluke, Foto: SPP Sport Press Photo. / Alamy / Alamy / Profimedia

liga konferencija

Sjajan meč odigran u Republici Srpskoj

Objavljeno: 23:04h

Fudbaleri Borca iz Banjaluke i Panatinaikosa odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) u prvom kolu Lige konferencija.

Prvi gol na meču postigli su gosti u 11. minutu, a strelac je posle asistencije Filipa Mladenovića bio Bakasetas, pa je Panatinaikos poveo rezultatom 1:0.

Nisu se predavali Banjalučani, pa su u 50. minutu preko Đorđa Despotovića došli do izjednačenja.

Do kraja susreta bilo je prilika na obe strane, ali se rezultat na semaforu nije promenio.

Tako je ekipa Borca stigla do istorijskog boda u evropskim takmičenjima i Ligi konferencija.